Misyjny Dzień Dziecka

W sobotę, 14 stycznia w Katolickiej Szkole Podstawowej i Gimnazjum im. św. Jana Pawła II w Śremie odbył się Misyjny Dzień Dziecka. Na to radosne świętowanie przybyły również dzieci z naszej parafii. Uroczystej Mszy św. o godzinie 10.00 przewodniczył bp Damian Bryl, który dziękując dzieciom i ich opiekunom za podjęty wysiłek kolędowania, zachęcał do podejmowania odpowiedzialności za misje poprzez modlitwę oraz rozwijanie i tworzenie w szkołach i parafiach ognisk misyjnych. Zależy mi na tym, byście byli kolędnikami, misjonarzami  czyli tymi, którzy głoszą ludziom, że Pan Jezus jest  z nami, nie tylko w czasie świątecznym, ale przez cały rok – przekonywał bp Damian. Spotkanie w Śremie było również okazją do tego, by dowiedzieć się nie tylko o pracy misjonarzy, a również o rówieśnikach z krajów misyjnych.